UZDRAWIANIE Z ANIOŁAMI

Wylosuj kartę
klikając na obrazek
i znajdź jej opis
w poniższym tekście
ułożonym alfabetycznieENTFALTUNG - WYŁANIANIE SIĘ

Twoje prawdziwe ja – jasne, silne, odnoszące sukcesy i inteligentne – jaśnieje teraz i jest widoczne. Pozwól swojemu prawdziwemu ja być widocznym dla innych, aby ich zainspirować.

Jesteś wspaniały na różne sposoby, a teraz zaczynasz w to wierzyć i łatwiej Ci pokazać Twoją prawdziwą naturę. Bywało już tak, że może sądziłeś, że lepiej ukryć swoje odczucia przed innymi ( a nawet przed sobą!) Teraz zaś odkrywasz, jak żywe i atrakcyjne jest Twoje prawdziwe ja.

ENTZÜCKEN - OCZAROWANIE

Znajdź ponownie w sobie dziecięcą ciekawość i respekt. Postrzegaj świat jako magiczne miejsce.

Pamiętasz, jak byłeś dzieckiem i jak magiczny wydawał się wtedy świat? Odczucie oczarowania jest bliskie naszemu wewnętrznemu dziecku. Czy na przestrzeni lat straciłeś to uczucie zaciekawienia? Aniołowie proszą Cię, byś ponownie odnalazł w sobie magiczną wrażliwość przez przypomnienie sobie, że otacza Cię niezwykła siła.

ERHÖRTES GEBET - WYSŁUCHANA MODLITWA

Nie bój się kochany! Twoje modlitwy są zawsze wysłuchane. Czasem tego nie czujesz, bo odpowiedź przychodzi w niespodziewany sposób. Może poczujesz coś intuicyjnie, może pojawią się nowe możliwości. Aniołowie często odpowiadają na nasze modlitwy przez pomysły lub informacje pojawiające się w codziennym życiu.

ERZENGEL MICHAEL - ARCHANIOŁ MICHAŁ

Ten potężny Archanioł jest teraz z Tobą. Daje Ci odwagę i pomaga uwolnić się od skutków Twoich lęków.

Michał przekazuje Tobie, że gdy dokonujesz zmian w swoim życiu i napotykasz różne wyzwania, to jesteś bezpieczny i chroniony. Bóg i Aniołowie pomagają Tobie być szczerym wobec siebie w czasie próby.

FREIHEIT - WOLNOŚĆ

Aniołowie prowadzą Cię do pełnego miłości, nieskrępowanego wyrażania Twoich prawdziwych myśli i emocji.

Może obecne okoliczności sprawiają, że czujesz się jak w pułapce. Przez tę kartę Aniołowie proszą, byś zwrócił uwagę, że to Ty jesteś swoim jedynym strażnikiem. Gdy tylko uświadomisz sobie, że masz władzę by być wolnym – wolność nadejdzie.

FREUNDSCHAFT - PRZYJAŹŃ

Pojawiają się zmiany w Twoich przyjaźniach. Bądź szczery wobec siebie i swoich przyjaciół oraz doceń uzdrawiające dobrodziejstwo, jakim jest prawdziwy przyjaciel.

Zmieniasz się nie tylko od środka, lecz także życie zmienia Ciebie, działając od zewnątrz. Wśród tych zmian są również te dotyczące Twoich kontaktów z przyjaciółmi.

FÜLLE - OBFITOŚĆ

Nowy strumień pomocy właśnie do Ciebie płynie. Poproś Anioły, aby pomogły Ci uwolnić się od lęków dotyczących niedostatku, byś mógł cieszyć się z rosnącej obfitości.

Twój Anioł zapowiada nadejście dostatku. Źródłem wszelkiej obfitości jest Bóg, a Ty zawsze ufałeś, że Stwórca zaspokoi Twoje potrzeby. To zaufanie, nawet jeśli było małe, spowodowało nadejście dostatku, który właśnie się pojawia.

GEISTIGES WACHSTUM - ROZWÓJ DUCHOWY

To czas Twojego szybkiego rozwoju duchowego. Ciesz się tym procesem!

W tym okresie możesz czuć mieszankę różnych uczuć: zakłopotanie, pobudzenie, lęk i ciekawość. Kochasz swoje odnowione połączenie z Niebem i chciałbyś czytać, zgłębiać, uczyć się i medytować przez cały czas! Obawiasz się jaki wpływ będzie miała Twoja nowa duchowa pasja na Twoją pracę, małżeństwo czy przyjaźnie – złóż te lęki w ręce Boga i zaufaj, że jesteś otoczony opieką.

GELASSENHEIT - SPOKÓJ

Rozpoczynasz czas wielkiego wewnętrznego spokoju i ciszy.

Spokój umysłu oznacza poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że ktoś się o Ciebie troszczy. Nawet jeśli Twój świadomy umysł nie może pojąć sposobu rozwiązania trudnej sprawy, spokój umysłu daje zaufanie, że Bóg stworzy cudowne rozwiązanie.

GLEICHGEWICHT - RÓWNOWAGA

Czy ostatnio Twój rozkład zajęć szwankuje? Pamiętaj, by zachować równowagę czasu, jaki poświęcasz pracy, zabawie, duchowości, ćwiczeniom i związkom.

Aniołowie wiedzą, że jesteś zajęty wieloma ziemskimi sprawami. Chcą pomóc zbalansować to, za co jesteś odpowiedzialny. Jednak gdy nasz rozkład zajęć staje się nieproporcjonalny, nasza energia zmniejsza się. Obniżona energia tworzy iluzję, że jest za mało czasu w ciągu dnia i tak powstaje błędne koło braku czasu.

GÖTTLICHE FÜHRUNG - NIEBIAŃSKIE PRZEWODNICTWO

Zaufaj i podążaj za swoją intuicją. To Bóg i Aniołowie przemawiają do Ciebie.

Jesteś obecnie prowadzony przez Siły Niebiańskie. Wewnętrzne uczucia, których doświadczasz, intuicja, wizje czy też wewnętrzny głos – to wszystko stara się Tobie coś przekazać. Jest bardzo ważne, abyś zaufał
i podążał za tym przewodnictwem.

GÖTTLICHER ZEITPLAN - BOSKA SYNCHRONICZNOŚĆ

Zwróć uwagę na różne otwierające się i zamykające dla Ciebie furtki. Przejdź przez drzwi, które są otwarte i ucz się przy tych, które są zamknięte.

Twoje modlitwy zostały wysłuchane – nie ma żadnej wątpliwości. Jednak wszystko działa zgodnie z Uniwersalnym Prawem Synchroniczności. To oznacza, że niektóre z elementów układanki muszą się najpierw znaleźć na swoim miejscu, aby inne części mogły spełnić swoje zadanie.

HARMONIE - HARMONIA

Konflikt w sytuacji, która Ciebie martwi, jest rozwiązany. Wiedź, że zasługujesz na spokój i szczęście – z wdzięcznością to zaakceptuj.

Jako ukochane dziecko Boga jesteś miłośnikiem pokoju. Ta karta przyszła do Ciebie na znak nowej harmonii. Spójrz na problemową sytuację i zobacz siebie oraz innych oczami Aniołów. W ten sposób zobaczysz więcej, bo dostrzeżesz piękno i światło, które odwiecznie rozświetla każdego.

HEILUNG - UZDROWIENIE

Sprawa, która Ciebie niepokoiła, poprawiła się, Jesteś naturalnym uzdrowicielem, a Twoje uzdrawiające myśli przybierają konkretną formę.

Czasem sytuacja nie może być uzdrowiona dopóty, dopóki nie przestaniesz traktować jej jako wyzwania – wtedy dasz miejsce uzdrawiającemu światłu. Twoje troski wkrótce się skończą, ponieważ karta ta oznacza uzdrowienie.

INSPIRATION - POMYSŁY I INSPIRACJE

Zwróć uwagę na pojawiające się nowe myśli i pomysły. Są one nasionami wspaniałej Bożej Twórczości, w której masz współudział.

Bóg przemawia do Ciebie poprzez Twoje myśli, a ta karta pokazuje, że Aniołowie chcą, żebyś zauważył i podążał za pomysłami, które ostatnio się pojawiły. Te myśli są odpowiedzią na Twoje modlitwy o przewodnictwo, więc nie odrzucaj ich jako zwykłych fantazji.

INTENTION - INTENCJA

Twoje intencje tworzą Twoje doświadczenia. Co chcesz, aby się wydarzyło? Bądź pewny, że Twoje myśli i uczucia odpowiadają Twoim prawdziwym intencjom.

Poprzez tę kartę Aniołowie proszą, abyś przyjrzał się ponownie swoim oczekiwaniom. Czego spodziewasz się dziś, jutro, w przyszłości? Te oczekiwania są nasionami Twoich intencji. Intencja oznacza, że wyznaczyłeś sobie jakiś cel i chcesz go osiągnąć.

KINDER - DZIECI

Zwróć teraz szczególną uwagę na swoje dzieci lub swoje wewnętrzne dziecko. W Twoim życiu mogą się wkrótce pojawić nowe dzieci.

Ta karta sygnalizuje, że Aniołowie znają Twoją potrzebę zabawy, rozrywki i szanują Twoje wewnętrzne dziecko. Może warto, abyś pobawił się ze swoimi dziećmi lub wnukami. Możesz też dobrze się bawić z innymi dorosłymi lub wykonać jakąś pracę związaną z pomocą dzieciom.

KOMMUNIKATION - SŁUCHANIE

Jesteś w kontakcie ze swoimi Aniołami, a wiadomość, którą otrzymujesz, jest bardzo prawdziwa. Zaufaj Aniołom.

Ta karta jest potwierdzeniem od Twoich Aniołów, że Ty naprawdę ich słyszysz. Otrzymujesz wiadomość przez odczucia, sny, wizje, głos wewnętrzny lub poczucie, że po prostu coś wiesz. Czy słuchasz i ufasz tym wiadomościom? Czy podążasz za nimi?

KONZENTRATION - SKUPIENIE

Myśl o tym, czego chcesz, a nie o tym, czego nie chcesz. Prowadź swoje myśli uważnie, ponieważ one kryją Twoje doświadczenia.

Czasem wydaje się, że nasze myśli wybierają nas, ale to nie prawda. To my zawsze wybieramy nasze myśli – w każdej chwili. One zawsze przynoszą jakiś efekt i nie ma myśli neutralnych. Pół sekundy przed tym, zanim coś pomyślisz, to Ty decydujesz, co pomyślisz. Możesz ćwiczyć i nauczyć się monitorować i zmieniać własne myśli.

KÖRPERBEWUSSTSEIN - TROSKA O CIAŁO

Aniołowie nalegają, byś zajął się swoim fizycznym ciałem. Jedz zdrową żywność, regularnie ćwicz i unikaj toksyn.

Ta karta jest anielskim sposobem zwrócenia Twojej uwagi na Twoje ciało fizyczne. Być może bronisz się przed tym i Aniołowie muszą ponownie zwracać się do Ciebie w tej sprawie. Przypominają, że ciało jest instrumentem, który – jeśli dobrze nastrojony – emanuje wielką harmonią.

LERNEN - NAUKA

Zajmujesz się teraz nauką. Twoi Aniołowie prowadzą Cię, abyś miał czas na czytanie, słuchanie i rozwój.

Ta karta potwierdza, że to ważny czas dla Ciebie, abyś nauczył się nowych idei i umiejętności. Może czujesz, że warto zapisać się na jakieś zajęcia, a ta karta to potwierdza. Jeśli obecnie uczęszczasz do szkoły, Aniołowie proszą, byś to kontynuował.

LOSLASSEN - PODDANIE SIĘ I UWOLNIENIE

Odpuść, pozwól Bogu i Aniołom pomóc sobie. Wszystko, od czego się uwolnisz, zostanie zastąpione czymś lepszym lub powróci do Ciebie uzdrowione.

Gdy kurczowo się trzymasz tego, co nie działa zbyt dobrze, nie dajesz przestrzeni dla uzdrowienia. Jeśli jesteś nieszczęśliwy z powodu życia uczuciowego, finansów, kariery, domu czy zdrowia, ta karta mówi, abyś sobie odpuścił.

MACHT - SIŁA

Pozwól sobie na pokazanie swojej siły. Bycie silnym jest dla Ciebie bezpieczne, jeśli wyrażasz swoją siłę z miłością.

Masz w sobie całą siłę Stwórcy! Cała moc niebiańskiej miłości, mądrości i inteligencji jest dla Ciebie dostępna. Posiadasz duchową siłę, aby zobaczyć Anioły i przyszłość. Masz intelektualną moc, aby wykorzystać uniwersalną mądrość Najwyższego Umysłu. Masz siłę emocjonalną, by czuć empatię i siłę fizyczną, która nie ma ograniczeń.

MANIFESTATION - MANIFESTACJA

Ukazują się nowe możliwości i obfitość. Wiedz, że możesz doświadczyć tych darów właśnie teraz!

To, do czego dążyłeś, właśnie nadchodzi. Możesz przyjść w inny sposób, niż tego oczekiwałeś, ale nagroda, na którą naprawdę zasłużyłeś – uczucie spokoju, bezpieczeństwa czy szczęścia – zrealizuje się dokładnie tak, jak sobie życzyłeś. Poproś Anioły, aby pomogły Ci ufać we własną zdolność do materializacji swoich pragnień. Z tym zaufaniem Ty i Bóg możecie wszystko!

MEDITATION - MEDYTACJA

Medytacja jest teraz dla Ciebie bardzo ważna. Często ją praktykuj.

Wyciszony umysł łatwiej słyszy głos Aniołów. Ta karta jest anielską prośbą, aby się wyciszył – wówczas komunikacja z Aniołami będzie wyraźna i czysta. Rano, po obudzeniu się, zamknij oczy na 5 minut i trzy lub cztery razy weź głęboki oddech.

MUSIK - MUZYKA

Aniołowie prowadzą Ciebie ku pięknej muzyce. Muzyka podnosi Twoją duszę ponad przyziemne sprawy i wznosi Twoje myśli w kierunku Boskiej Miłości.

Masz przy sobie Anioły, które chcą Ci pomóc po przez uzdrawiające właściwości muzyki. Przez tę kartę proszą Cię, abyś dodał więcej muzyki do swojego życia. Zachęcają Cię do słuchania jej, gdy się ubierasz, pracujesz i bawisz. Chcą także, abyś często gwizdał i podśpiewywał.

NATUR - NATURA

To bardzo ważne, abyś samotnie spędzał czas na łonie natury. Nawet pięć minut w ogrodzie jest dla Ciebie teraz uzdrawiające.

Przez tę kartę Aniołowie proszą Cię, byś miał więcej kontaktu z naturą, najlepiej codziennie. Karta może również oznaczać, że byłbyś szczęśliwszy, mieszkając na wsi. Jeśli zastanawiałeś się nad wyprowadzeniem się z miasta – ta karta jest dodatkowym potwierdzeniem. Może również zachęcać do wyboru zawodu związanego z roślinami lub zwierzętami.

NEUBEGINN - NOWY POCZĄTEK

Masz możliwość zaczęcia wszystkiego od nowa, ponieważ napotykasz teraz nowe możliwości i nieznane wcześniej doświadczenia.

Powitaj to, co nowe w swoim życiu – nowe możliwości, ludzi, przedsięwzięcia. Aniołowie wiedzą, że możesz się obawiać zmian i otaczają Cię teraz energią miłości. Wezwij ich, gdy czujesz lęk przed nowymi sytuacjami. Zwiększą Twoją pewność siebie i energię tak, abyś mógł cieszyć się z nowego początku.

NEUE LIEGE - NOWA MIŁOŚĆ

Rozpoczyna się nowy dział w Twoim miłosnym życiu. Może to oznaczać nowego partnera lub ożywienie miłości w obecnym związku.

Otwórz swoje serce na nowy dopływ Boskiej miłości poprzez partnera w Twoim życiu. Aniołowie przygotowują Ciebie, abyś był świadomy nowych ludzi pojawiających się w Twoim życiu, bowiem nowy przyjaciel może być zupełnie inny niż poprzedni partnerzy. Bądź otwarty na zmiany w obecnym związku i nie trzymaj się kurczowo swoich przekonań dotyczących partnerstwa.

ROMANTIK - ROMANTYCZNE UNIESIENIA

Aniołowie wspomagają Cię w romantycznych potrzebach. Poproś ich o pomoc i zaakceptuj ją w sferze miłości.

Ta karta oznacza, że Aniołowie usłyszeli Twoje prośby o romantyzm. Znają tęsknotę Twojego serca za miłością. Usłyszeli i odpowiedzieli na Twoją prośbę. Teraz będziesz pracować wspólnie z Aniołami dla manifestacji romantyzmu, jakiego szukasz.

RÜCKZUG - WYCOFANIE

Spędź trochę czasu sam na sam ze swoimi myślami. Oczyść swój umysł i skup się na swoich prawdach i priorytetach.

Zbyt wiele od siebie wymagasz, ukochane dziecko Boga. Aniołowie przypominają, że odpoczynek jest naturalnym elementem życia każdej istoty. Pomyśl o potężnym dębie, który szybko wyrasta, ale później odpoczywa. Tak, jak dla dębu, tak dla Ciebie jest ważne, abyś karmił się duchowym i emocjonalnym pożywieniem.

SCHUTZENGEL - ANIOŁ STRÓŻ

Twoi Aniołowie chcą teraz, byś wiedział, jak bardzo ciebie kochają. Miłość Aniołów Stróży jest bezwarunkowa i otacza cię całkowicie.

Nie jesteś sam, Wyciągnąłeś tę kartę jako list miłości od swoich Aniołów Stróży, którzy chcą, byś wiedział, że „Jesteśmy tu. Nigdy Ciebie nie opuściliśmy i nigdy nie opuścimy.”

SEELENGEFÄHRTE - BRATNIA DUSZA

Twoja modlitwa o znalezienie bratniej duszy została wysłuchana. Podążaj za przewodnictwem, które otrzymałeś, aby cieszyć się tym podarunkiem Bożej Miłości.

Twoje serce tęskni do wielkiej miłości. Od kiedy jesteś na duchowej ścieżce rozwoju, pragniesz partnera o podobnej filozofii życiowej i wspólnych zainteresowaniach. Przez tę kartę Aniołowie proszą Ciebie o zaufanie i podążanie za Ich prowadzeniem.

SEGNUNGEN - BŁOGOSŁAWIEŃSTWA

Bóg i Aniołowie pomagają Tobie właśnie teraz. Nadal proś Ich o pomoc i zaakceptuj ją. Gdy nadejdzie (z zawsze nadchodzi).

Anioły chcą, byś wiedział, że otacza Cię teraz specjalne błogosławieństwo. Być może doświadczyłeś ostatnio jakiegoś wyzwania lub może prosiłeś o specjalną pomoc. Z jakiegoś powodu Aniołowie otaczają Ciebie teraz boską miłością, bardziej niż kiedykolwiek.

SELBSTLIEBE - SAMOAKCEPTACJA

Jesteś doskonałym dzieckiem Boga i każda część Ciebie jest wspaniała. Twoi Aniołowie prowadzą Cię do odrzucenia negatywnych osądów siebie i cieszenia się tym, że jesteś.

„Jesteś zbyt surowy dla siebie” – mówią Aniołowie przez tę kartę. Choć lubisz stawiać sobie wysoko poprzeczki, jest ważne, abyś spojrzał na siebie oczami miłości. Strofowanie siebie obniża tylko Twojego ducha. Samodoskonalenie pochodzi z pozytywnego stanu umysłu.

TRÄUME - SNY

Zwróć teraz uwagę na swoje sny. Prowadź dziennik snów.

Otrzymujesz ważny przekaz poprzez swoje sny. Możesz się obudzić i mieć wrażenie, że podróżowałeś lub otrzymałeś ważne polecenie podczas snu. Zastanawiasz się:”Jak mam zapamiętać mój sen?” Informacje lub doświadczenia ze snu nigdy nie są stracone czy zapomniane. Są one włączane do Twojej podświadomości, zatem mądrość i miłość Twojej wyższej jaźni kieruje Twoimi działaniami.

UNTERSTÜTZUNG - WSPARCIE

Bóg, Aniołowie i Mistrzowie Duchowi, którzy Cię kochają, chronią i prowadzą, teraz szczególnie się o Ciebie troszczą. Nie jesteś sam i jesteś bezpieczny!

Ta karta potwierdza, że jesteś częścią potężnej i silnej grupy życzliwych istot. Oni otaczają Ciebie, prowadzą i kochają nieustannie. Gdy jesteś w niebezpieczeństwie, zainterweniują, dając ostrzeżenia lub podejmą środki dla ratowania życia. Gdy się obawiasz, wspomogą Cię energią boskiej miłości.

VERGEBUNG - PRZEBACZENIE

Pozwól odejść złości i urazom, poczuj się uzdrowiony. Nie musisz wybaczać zachowania, tylko wybacz osobie, abyś mógł osiągnąć spokój.

Prze tę kartę Aniołowie prowadzą do uzdrowienia od złości i irytacji. Wiedzą, że naprawdę jesteś usprawiedliwiony, czując złość. Jednak proszą, byś zobaczył wysoką cenę, jaką płacisz, będąc napełniony złością.

VERSPIELTHEIT - RADOŚĆ

Radość i zabawa to anielska droga! Aniołowie chcą, abyś do swojego życia włączył zabawę, bo przyjemność jest koniecznością a nie luksusem.

Aniołowie wiedzą, że jesteś odpowiedzialny za wiele spraw, że potrzebujesz stabilizacji w kwestii czasu, pieniędzy i innych środków. Poprzez tę kartę Aniołowie chcą, żebyś wiedział, że regularna dawka przyjemności pomoże Ci w osiągnięciu celów.

VERTRAUEN - ZAUFANIE

Uwierz w siebie i ufaj, że Bóg i Aniołowie są z Tobą. Poproś ich o pomoc, by się nie lękać, bo to blokuje Cię przed odczuwaniem radości płynącej z zaufania.

Twoi Aniołowie wiedzą, że w przeszłości bywałeś rozczarowany. Te doświadczenia mogą niszczyć Twoją wiarę w siebie, w innych ludzi, a nawet w Boga. Jednak Aniołowie przypominają o ważności trwania w wierze.

WAHRHEIT UND INTEGRITÄT - PRAWDA I SPÓJNOŚĆ

Jesteś prowadzony do wielkiej uczciwości wobec siebie i do tego, aby być szczerym wobec siebie we wszystkich czynnościach i działaniach.

Aniołowie mówią do Ciebie: „Porzuć wszystko, co nieautentyczne i wszelkie działania, które nie odzwierciedlają Twoich najwyższych intencji.” Jeśli coś w Twoim życiu nie wychodzi zbyt dobrze, zechciej oddać to w ręce Boga i Aniołów.

WUNDER - CUDA

Cuda pojawiają się wszędzie dookoła. Zacznij je dostrzegać – a doświadczysz więcej cudów.

Ta karta jest anielskim sposobem na powiedzenie Tobie, żebyś spodziewał się cudu. Być może potrzebujesz go właśnie teraz, bo nie widzisz żadnego innego rozwiązania. Bądź otwarty, aby przyjąć pomoc Boga w rozwiązaniu sprawy w sposób, który Cię zaskoczy.

ZEICHEN - ZNAKI

Zwróć szczególną uwagę na informacje przekazywane przez Anioły. Prosiłeś o znak, a Oni Ci go dają. Zauważ i zaufaj tym znakom!

Prosiłeś Niebo o pomoc. Teraz co Ciebie należy zwrócenie uwagi na dowody tej pomocy. Ta karta oznacza, że Aniołowie starają się przyciągnąć Twoją uwagę znakami. Mogą poprosić motyla lub ptaka, aby przeleciały blisko Ciebie. Albo sprawią, że usłyszysz jakąś piosenkę kilka razy. Oni starają się do Ciebie dotrzeć – zauważ to!

ZEIT ZUM FEIERN - ŚWIĘTOWANIE

Dobre wieści! Jest powód do świętowania. Oto to jest czas, abyś cieszył się owocami swojej pracy.

Aniołowie chcą, żebyś wiedział, że to bardzo jasny czas w Twoim życiu. Pracowałeś nad zmianami i Twoje intencje przybierają właśnie konkretną formę. To czas dla Ciebie, abyś czuł w sercu ciepłe uczucia wdzięczności.

Więcej znaczeń znajdziesz w kartach Doreen Virtue „Uzdrawianie z Aniołami „ wydanych przez Studio Astropsychologii 

! Tlumaczenia są chronione prawem autorskim

1 komentarz:

  1. Ja wierzę w uzdrawiającą moc energii i rąk. Trzeba tylko spotkać odpowiedniego człowieka. Takim na 100 procent jest Marvin z http://www.baguio.pl/. Ma w sobie wielkie pokłady energii i miłości, dzięki którym pomaga najbardziej potrzebującym!

    OdpowiedzUsuń