sobota, 15 listopada 2014

Archanioł Zadkiel


Siła: zmysły
Kierunek: dół
Planeta: Saturn
Królestwo: Binah
Dzień tygodnia: sobota
Kolor: fiolet
Metal: ołów
Forma: trójkąt
Liczba: 3
Energia: grawitacja
Epoka: 500 - 850 r. n.e.

Archanioł Zadkiel nazywany Strażnikiem wtajemniczenia, energii przemiany i karmicznych powiązań. Imię Zadkiel można spotkać także jako Tsadkiel i pochodzi z języka hebrajskiego. Dosłownie oznacza "Prawość Boga", "Boży Sędzia" ale też "Bóg jest Łaską" i "Pocieszycielem Boga". Reprezentuje boską dobroć i miłosierdzie. Jest w mocy przemienić zło w dobro. Jest schronieniem ostoją i domem dla wszystkich prześladowanych w imię Boga. Przewodniczy aniołom chóru Panowania.

To najwyższy duchowy nauczyciel, sprawiedliwy, szlachetny, pełen dobroci, cierpliwości. Chętnie nauczy nas wszystkiego czego potrzebujemy, gdyż ma dostęp do całej wiedzy. Strzeże boskiego porządku, boskich praw i zasad. Z jego energią można czuć się bezpiecznie, daje silną ochronę i prowadzi ku zmianom na poziomie duchowym. Uczy szerszego widzenia, rozbudza intuicję i odblokowuje czakrę trzeciego oka. Pomaga oczyścić ciało, duszę i umysł, wyjść z kryzysowych sytuacji.

Aura Zadkiela mieni się barwami głębokiego indygo z fioletowymi i srebrnymi akcentami. To energia przebaczenia, transformacji, przemiany duchowej i wolności. Kamieniem będącym w jego wibracji jest lapis lazuli i ametyst.

Możemy go przywołać, gdy mamy problem z wybaczeniem krzywd lub potrzebujemy uzyskać wybaczenie dla siebie i chcesz nauczyć się odpuszczać winy innym. Wspiera ludzką pamięć i pomaga przypomieć sobie lub zapamiętać potrzebną informację. Jeśli chcemy uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, możemy kierować je do Archanioła Zadkiela a on poprowadzi nas tak, byśmy mogli samodzielnie dotrzeć do odpowiedniej wiedzy, otrzymując właściwe odpowiedzi. Możemy poprosić go, by połączył się z nami poprzez sny i oczyścił nasze serce z emocjonalnych blokad i zanieczyszczeń. Możemy być pewni, że jego energia uzdrowi nas emocjonalnie w cudowny sposób a nasze potrzeby zostaną zaspokojone

źródło zdjęcia:
karta z talii: Świetlista Siła Aniołów
karta z talii Angel Theraphy


6 komentarzy:

 1. Liczba 9, a nie 3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu bym dyskutowała lecz być może jakieś źródło mówi o liczbie 9. Ja znalazłam informacje o liczbie 3. Archanioł Zadkiel jest związany ze sferą Saturna, która ma wiele wspólnego z ludzkim życiem. W tej sferze strzeżone są Księgi Życia oraz jest to miejsce przebywania sił związanych z uniwersalnymi prawami promieniującymi fioletowym promieniem. Ta sfera jest związana z liczbą 3 tak jak archanioł Zadkiel. Stąd ta liczba. Poza tym tfajnie by było gdybyś się podpisał (podpisała). :)

   Usuń
 2. Ta wiedza pochodzi z lewego zrodla store publikuje fake a fake to grzech sledzacych swiat wzrokiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam jestem spod znaku Ryb z Lutego i zainteresował Mnie ten Archanioł :) :) Może mi ktoś napisać co dokładnie on robi i w czym pomaga?? oraz jak sie z nim skontaktować Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń