poniedziałek, 22 maja 2017

Encyklopedia AniołówAnioły zostały stworzone, byśmy mogli żyć w harmonii i wzrastać ku boskości. Wiara w ich istnienie funkcjonowała już w starożytności. Postrzegano je jako istoty, które mogą swobodnie przemieszczać się między światem ludzkim i duchowym. Ich wizerunki często przedstawiają postacie ze skrzydłami, które emanują nieziemskim pięknem i miłością. Bez względu na kulturę, wiemy, że są to boscy posłańcy niosący nam światło, nadzieję i miłość. W trudnych chwilach przybywają, by pomagać ludziom w różnych sytuacjach. Zawsze możemy na nich liczyć lecz do którego mamy zwrócić się z określoną prośbą? W jaki sposób kontaktować się z nimi i jakie anioły nam ciągle towarzyszą? Wydawnictwo Illuminatio wydało w 2016 roku „Encyklopedię aniołów”, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć potrzebnego nam skrzydlatego opiekuna i zdać się na jego działanie.

Jej autorem jest Richard Webster, który zebrał  najważniejsze anioły, opisał ich funkcje, umiejętności i charakterystyczne cechy. Dzięki informacjom zebranym przez autora możemy poznać te duchowe istoty, ich genezę na przestrzeni wieków i różnych kultur. 

Encyklopedia zawiera hasła związane z 72 aniołami Szem ha-Meforasz, aniołami związanymi z Tarotem, znakami Zodiaku, Zaratusztriańskimi, planetarnymi i Domami Księżyca. Dowiadujemy się kim są Archonici, Archanioły, Elohimy, Awatary, Autorytety oraz czym jest Arka Przymierza, Księga Henocha, Gorejący Krzew czy JA JESTEM. 

Autor przedstawia 10 Archaniołów przypisanych do Drzewa Życia, chóry anielskie, Aniołów Stróżów i okresy czasowe, w których panują. Wymienia nie tylko poszczególnych boskich pomocników lecz także terminologię z nimi związaną. Opisuje krótko pojęcie angelizacji, angelolatrii, manicheizmu, Tetragramu czy JHWH. Ujmuje też anioły upadłe, siły demoniczne i antyaniołów, które próbują zwieść nas na złą drogę. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz